chrome firefox opera safari iexplorer

Держрезерв не закуповуватиме китайську гречку

05 травня 2011 о 11:20

Державний комітет України з державного матеріального резерву не має наміру закуповувати китайську гречку.

Як пише “Голос України”, про це заявив голова комітету Олексій Лелюк, коментуючи слова прем’єр-міністра Миколи Азарова про те, що у разі відсутності покупців гречки з Китаю її буде відправлено на зберігання в резерв.

О.Лелюк відзначив, що його відомство не має відношення до закупівлі китайської гречки. «Держрезерв закуповує тільки продукцію, яка відповідає нормам ГОСТ і ДСТУ, що забезпечує належну якість продукції, котра зберігається на наших складах. Тому закупівля китайської гречки не в компетенції нашого відомства», — сказав О.Лелюк.

Він упевнений, що після того, як на гречаному ажіотажі заробили виробники, нинішнього року площі посівів гречки істотно збільшаться, зазначає видання.

Як повідомлялося, 29 квітня М.Азаров сказав, що у разі відсутності покупців китайської гречки її покладуть у резерв.

Нагадаємо, Україна і Китай 21 лютого підписали контракт на поставку гречки в Україну. Відповідно до даного контракту, перша партія законтрактованої гречки була відправлена з Китаю 11 березня 2011 року судном MSC BERYL.

27 квітня міністр аграрної політики і продовольства України Микола ПРИСЯЖНЮК повідомив, що перша партія гречки з Китаю в обсязі 500 тонн надійшла до України через Одеський порт.

27 квітня в прес-службі компанії «Хліб Інвестбуд» повідомили, що на 30 квітня заплановане відвантаження китайської гречки з контейнерів на склади тимчасового зберігання для подальшого розподілу і транспортування у регіони.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути