chrome firefox opera safari iexplorer

До Івано-Франківська з’їхались ковалі з усього світу

06 травня 2011 о 17:48

6 травня в Івано-Франківську на площі митрополита Шептицького розпочався ІX традиційний щорічний Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва. На нього приїхали кращі ковалі з 20 країн світу, повідомляє Gazeta.ua.

Цього року глядачі традиційно знову матимуть нагоду споглядати демонстрацію ковальської праці, відвідувати майстер-класи та купувати авторські витвори на ярмарку кованих речей.

Крім цього, у рамках заходу пройде ювілейна, десята художня виставка «Орнаментальне ковальство», яка розгорне свою роботу у Художньому музеї.

А цього разу ковалі приступили до реалізації нового мистецького проекту. Це буде ювілейна арка до 350-річчя Івано-Франківська. Вона буде виконана у формі дуги, 6 на 3 метри. Її оздоблять символічними декоративними вузликами – ковальськими з'єднаннями від кожного учасника, міста, країни.

З кожним роком «Свято ковалів» набирає обертів та стає дедалі популярнішим. У ньому візьмуть участь ковалі більше, ніж з 20 країн. Свою майстерність покажуть митці з Австрії, Бельгії, Болгарії, Нідерландів, Ізраїлю, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Росії, США, Фінляндії, Франції, Швеції та України.

У Івано-Франківську вже встановлено 4 металевих вироби, споруджені спільно ковалями з інших держав — учасниками фестивалю «Свято ковалів». Це — «Дерево щастя» і «Букет» на вулиці Незалежності, «Сонце» на площі Шептицького та «Рамка ковальських традицій» позаду Медакадемії.

Цьогоріч громаді міста буде представлено подарунок фестивалю – ковану композицію «Круговерть ковальських міст». Її буде встановлено у сквері на вулиці Низовій.

Фестиваль триватиме до 8 травня.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути