chrome firefox opera safari iexplorer

Трипільська пектораль: масштабний проект про Трипілля постане і в доповненій реальності

24 вересня 2021 о 10:30

У заповіднику “Трипільська культура” розпочали роботу над новим масштабним проєктом “Трипільська пектораль”. Виставка займатиме сім залів, експонати оцифрують і для віртуальної галереї.

Про це  повідомили у заповіднику.

“Трипільська пектораль” – оновлена експозиція, що також матиме віртуальний аналог і пропонуватиме тривимірну візуалізацію експонатів у доповненій реальності”, – йдеться в повідомленні.

Мета проєкту – актуалізувати феномен трипільської культури та помістити його у сучасний контекст. 

“Нова експозиція відрізнятиметься від старої не просто тим, що ми помістимо експонати у нові вітрини і перефарбуємо стіни – вона зміниться на усіх рівнях. Мета експозиції “Трипільська пектораль” полягає у тому, аби розвіяти туман довкола феномену трипільської культури, пояснити широкому загалу його важливість і актуальність простими словами”, – говорить директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк.

Нова експозиція буде сформована з 7-ми музейних зал, що послідовно і комплексно розкриватимуть феномен трипільської культури та демонструватимуть різноманітні артефакти, а віртуальний аналог виставки та функція AR допоможуть експозиції вийти далеко за межі музейних площ заповідника, трансформувавшись в сучасний, цифровий формат. 

Доступ до віртуальної галереї буде вільним, а відвідати її зможе будь-хто — для цього потрібен лише смартфон/ноутбук та доступ до Інтернету. 

Відкриття фізичної та віртуальної експозицій заплановане на жовтень-листопад 2021 року.

16 травня

Інші дати
Народився Микола Костомаров
(1817, с.Юрасівка, нині – м.Дружба, Сумська область - 1885) - видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч. Автор «Книги буття українського народу».
«Бо не хотіла Україна іти услід язиков, а держалась закону божого, і всякий чужестранець, заїхавши в Україну, дивувався, що ні в одній стороні на світі так щиро не молються богу, ніде муж не любив так своей жони, а діти своїх родителей». (Микола Костомаров)
Розгорнути
Народився Тодось Осьмачка
(1895, с. Куцівка Черкаська область – 1962) - український письменник, прозаїк, перекладач.
«Гей, степе мій, підпер ти ріками моря, щоб не схитнулися вони на ниви хлібороба... Ти запалив дзвінкі вогні великих сизих рос, що з ринків падають на обрій — на вічний твій покос...» (Тодось Осьмачка)
Розгорнути