chrome firefox opera safari iexplorer

Відтепер у Трипілля можна потрапити віртуально

20 вересня 2012 о 09:33

Не залишаючи комп'ютер, відтепер можна відвідати історико-археологічний музей «Прадавня Аратта — Україна», який знаходиться в селі Трипілля, поблизу якого більше ста років тому київський краєзнавець В. Хвойка відкрив трипільську археологічну культуру.

Віртуальну екскурсію здійснити можна на сайті Україна Incognita.

Вона існувала на історичних землях України протягом трьох тисяч років: це перша з відомих культур гончарів і землеробів.

Музей є приватною ініціативою колекціонерів і налічує близько 500 стародавніх артефактів.

 

Сьогодні в «віртуальний фонд» проекту «Музей-online» входять 16 музеїв, в яких, на думку авторів проекту, варто побувати кожному українцю (Музей волинської ікони, Будинок В'ячеслава Липинського у селі Затурці, Будинок-музей Ігоря Стравінського в Устилузі та інші).

Найближчим часом відвідувачі сайту зможуть ознайомитися з експозиціями Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути