chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську знайшли прадавню флейту

12 травня 2011 о 01:27

Дніпропетровські археологи відкопали унікальну річ — музичний інструмент кочівників, які жили на території України ще у бронзовому віці.

Це так звана сірінга, або флейта давньогрецького бога Пана. Сопілці — більше 5 тисяч років, вона зроблена з кісток степових птахів і складається з декількох пустотілих трубок різної довжини. Конструкція скріплена за допомогою рослинної смоли, її залишки теж дійшли до нашого часу.

Археологи припускають, що прадавня флейта була здатна відтворювати сім примітивних музичних тонів. Поруч із сопілкою знайшли рештки її власника — молодого чоловіка, який, імовірно належав до заможного роду.

Ірина Ковальова, археолог, професор ДНУ: “Я полагаю, что человек, который владел этой флейтой, он был причастен к каким-то сакральным действиям. Да, извлекаемый звук был мелодичен, можно было сыграть несложную мелодию и она, очевидно, была украшением каких-то празднеств”.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути