chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Петра Калнишевського

  • Сумська обл., Роменський р-н,с. Пустовійтівка, провул. Центральний, 4


Варто побачити: Свято-Троїцьку церкву, інтер’єр соловецької тюремної камери, у якій 25 років просидів Петро Калнишевський
Про музей:

Музей Калнишевського є відділом державного історико-культурного заповідника «Посулля». Музей  відкрито 14 жовтня 2006 р. під час проведення в Пустовійтівці Всеукраїнського козацького свята «Калнишева рада».

В залах музею зібрано багато матеріалів, що розповідають про історію Калнишевого краю, життєвий шлях останнього отамана Запорізької Січі П.І. Калнишевського. Окремий розділ експозиції присвячений вшануванню пам’яті видатного земляка. Інтерес викликає відображений інтер’єр соловецької тюремної камери, у якій 25 років страждав нескорений отаман та копія кам’яного надгробку з його соловецької могили.

Окрема експозиція присвячена сторінкам історії населених пунктів Пустовійтівської сільради, її видатним землякам: професору Івану Скрипалю, письменнику Леоніду Полтаві, Герою Соціалістичної Праці Борису Сукачову, Заслуженому вчителю України Тамарі Марченко, спортивній сім’ї Осадчих та багатьом іншим.

Відвідувачі музею, окрім знайомства з  основною експозицією, мають унікальну можливість побачити  у Пустовійтівці  пам’ятку архітектури Свято-Троїцьку церкву, споруджену на кошти Калнишевського, відбудовану в 2006 році, пам’ятник Калнишевському, етнографічний майданчик з шестикрилим вітряком, характерний для Посулля ХІХ ст., криницю з журавлем, біля якої колода для напування худоби, старого воза, хатку покриту очеретом та ін.

 

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...