chrome firefox opera safari iexplorer

Луганщина офіційно переходить на російську мову

27 травня 2011 о 19:26

Депутати Луганської облради одноголосно ухвалили рішення про “Реалізацію конституційних прав громадян на вільне використання російської мови і мов інших нацменшин”. Тепер держслужбовці можуть вести документацію і спілкуватися у роботі російською.

Як повідомляє прес-служба Луганської обласної ради, депутати затвердили рішення «Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови, інших мов національних меншин», в якому інформують громадськість, сільські, селищні, міські, районні ради на території Луганської області про те, що:

— Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 14.12.1999 № 10-рп/99, поряд з українською державною мовою при здійсненні повноважень місцевими органами виконавчої влади, органами Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування можуть використовуватися російська та інші мови національних меншин у межах і порядку , які визначаються законами України;

— Відповідно до ст. 5 Закону УРСР «Про мови в Українській СCP» громадянин має право звертатися до державних органів, підприємствам, установам та організаціям на українській, російській мові або мовою, прийнятою для сторін;

-Згідно зі ст. 8 Закону УРСР «Про мови в Українській СCP» будь-які привілеї чи обмеження прав осіб за мовними ознаками, мовна дискримінація неприпустимі.

Як прокоментував 5 каналу голова постійнної комісії з питань освіти і науки Луганської облради Валерій Філіппов, депутати просто перевели у правове коло ситуацію, яка де-факто в Луганській області вже існує: «У нас все одно звернення йдуть російською мовою, але це виглядало як виняток із правил. Ми говоримо що тепер це нормально, це конституційне право — використовувати російську мову. На освітню сферу це не вплине».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути