chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в Україні відзначають День журналіста

06 червня 2012 о 08:40

Сьогодні вітчизняні журналісти відзначають своє професійне свято – День журналіста. Історія дати бере свій початок 19 років тому, коли 6 червня 1992 року Національну спілку журналістів України було прийнято до лав Міжнародної федерації журналістів.

Офіційно дату визнали лише 25 травня 1994 року  Указом тодішнього Президента України Леоніда Кравчука за ініціативою І Всеукраїнського з’їзду редакторів газет та журналів.

Сьогодні НСЖУ нараховує понад 16500 членів. Основна її мета – сприяти розвиткові журналістики в Україні та захищати соціальні, економічні, творчі інтереси журналістів.

Незважаючи на всі «недоліки» професії «акул пера» в українській державі, охочих навчитися журналістській майстерності вистачає. На сьогодні близько 50 відділень на теренах вітчизняної освіти готують повноцінних кореспондентів, репортерів, ведучих. Основні центри підготовки розташувалися у Львові, Харкові та Києві.

Отримати омріяний диплом у Інституті журналістики КНУ імені Т. Шевченка сьогодні можна за «всього-на-всього» за 25 тис. грн. в рік.

Не всім тим, хто шукає журналістської «романтики» відомо, що за часи «незалежної» України за свою професійну діяльність  поплатилося майже 60 талановитих людей. Займатися улюбленою справою в нашій державі не завжди безпечно…

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути