chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса

  • с. Старий Скалат, Підволочиський район,
    Тернопільська обл., 47845

  • (03543) 3 64 43
  • 10.00 – 18.00 год.
    Вихідний день – понеділок, середа
  • для дорослих – 5 грн., для дітей і студентів – 3 грн. Екскурсійне обслуговування: 10 грн.
Про музей:

Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса в селі Старий Скалат відкрито 19 лютого 1987 року напередодні святкування 100-річчя від дня народження Олександра Степановича Курбаса. Експозицію музею розміщено в парафіяльному будинку, де пройшли його дитячі та юнацькі роки. До експозиції музею, яка розміщена в п’ятьох кімнатах, ввійшли архівні матеріали про життя та діяльність театрального митця, про його учнів та однодумців, які працювали з ним на підмостках театральної сцени в 20-30 роках  ХІХ століття.

За своєю суттю музей є експериментальний, кожна експозиція виконана в певному стилі, який несе дух певного відтинку часу.   Експозиція першої кімнати розповідає про дитячі та юнацькі роки Леся, перші його театральні кроки, друга кімната – творча  діяльність у Києві, третя – матеріали про Харківський найбільш тривалий і трагічний період життя митця,  четверта – учні та послідовники Л.Курбаса. Експозиція п’ятої  кімнати розповідає про Тернопільський обласний драматичний театр з дня його заснування до наших днів, окремий розділ — куток вшанування пам’яті Л.Курбаса.

Музей-садиба Л.Курбаса – це оселя «вічного пошуку» у мистецтві. Оселя його Театру від витоків до утвердження, до продовження в учнях і однодумцях. Тут -  нічого віл приватної обстановки, побуту, тут все від творчості.

І кожен, хто переступить музейну арку, що замість воріт на садибі музею, відчує хвилювання і тривожну радість, передчуття зустрічі з театральним світом геніального режисера.

 

1 травня

Інші дати
Народилася Нонна Копержинська
(1920, м. Київ – 1999) - українська актриса театру і кіно. Народна слава прийшла до неї після ролей у фільмах «За двома зайцями» і «Королева бензоколонки».
«Нонна Копержинська не грала на сцені – вона на ній жила, і в цьому її можна порівняти з Амвросієм Бучмою». (Галина Яблонська).
Розгорнути