chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса

  • с. Старий Скалат, Підволочиський район,
    Тернопільська обл., 47845

Про музей:

Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса в селі Старий Скалат відкрито 19 лютого 1987 року напередодні святкування 100-річчя від дня народження Олександра Степановича Курбаса. Експозицію музею розміщено в парафіяльному будинку, де пройшли його дитячі та юнацькі роки. До експозиції музею, яка розміщена в п’ятьох кімнатах, ввійшли архівні матеріали про життя та діяльність театрального митця, про його учнів та однодумців, які працювали з ним на підмостках театральної сцени в 20-30 роках  ХІХ століття.

За своєю суттю музей є експериментальний, кожна експозиція виконана в певному стилі, який несе дух певного відтинку часу.   Експозиція першої кімнати розповідає про дитячі та юнацькі роки Леся, перші його театральні кроки, друга кімната – творча  діяльність у Києві, третя – матеріали про Харківський найбільш тривалий і трагічний період життя митця,  четверта – учні та послідовники Л.Курбаса. Експозиція п’ятої  кімнати розповідає про Тернопільський обласний драматичний театр з дня його заснування до наших днів, окремий розділ — куток вшанування пам’яті Л.Курбаса.

Музей-садиба Л.Курбаса – це оселя «вічного пошуку» у мистецтві. Оселя його Театру від витоків до утвердження, до продовження в учнях і однодумцях. Тут -  нічого віл приватної обстановки, побуту, тут все від творчості.

І кожен, хто переступить музейну арку, що замість воріт на садибі музею, відчує хвилювання і тривожну радість, передчуття зустрічі з театральним світом геніального режисера.

 

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...