chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську нова арт-подія — «Вечір у Художньому музеї»

21 червня 2011 о 15:51

У суботу, 25 червня, Дніпропетровський художній музей влаштовує чергову мистецьку подію, повідомляє прес-служба Дніпропетровського художнього музею.

«Коли пройде наступна «Ніч у музеї»?» — таке питання співробітники Художнього музею почули від десятків дніпропетровців, котрим припав до душі музейний захід у ніч з 14 на 15 травня і котрим так і не вдалося на нього потрапити. Повторити «Ніч у музеї» неможливо — ця акція тим і цікава, що унікальна: її влаштовують європейські музеї, що зареєструвалися в ІСОМ (Міжнародній раді музеїв), тільки раз на рік — напередодні свого професійного свята. Але проігнорувати бажання містян потрапити до музею в позаурочний час наукові співробітники не могли і тому підготували нову програму — «Вечір у Художньому музеї».

Його відкриє музичний салон із гітаристкою Дар'єю Черниш. Салон — нині призабута, але дуже популярна у XVIII-XIX століттях форма спілкування європейської аристократії, котра збиралася у затишних вітальнях, слухала музику, поезію, розглядала картини і обговорювала твори мистецтва. Організатори «Вечори» запропонують відвідувачам музею не тільки послухати музику, а й поспілкуватися із виконавицею, один з одним, поміркувати вголос про мистецтво.

Далі мистецтвознавець Ігор Труш занурить присутніх у таємничий світ символіста Михайла Сапожникова — унікального художника, що працював у Катеринославській губернії. Цей живописець, наразі мало відомий широкій аудиторії, належить до числа тих, чиї роботи деколи складно зрозуміти людині необізнаній, — потрібен тлумач. Таким і виступить Ігор Борисович, котрий допоможе пізнати таємний зміст полотен Сапожникова, розшифрувати в них головне.

Закінчиться «Вечір в Художньому музеї» проектом Лесі та Віталія Рожкових «Музичний музей»: піаністка та саксофоніст виконають твори різних стилів і різних епох.

На пам'ять про арт-подію у його відвідувачів залишаться не лише приємні спогади, але і невеликі подарунки.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути