chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві встановили пам'ятник Пилипу Орлику

24 червня 2011 о 16:10

Сьогодні, 24 червня, у Києві відкрили пам'ятник українському гетьману Правобережної України Пилипу Орлику, автору конституції 1710 року.

Пам'ятник являє собою культурну композицію, що складається із двох елементів: пам'ятника гетьману і козацької атрибутики — біля постаменту встановлена ​​бандура, на постаменті — надірваний розмаяний прапор, а також козацькі шаблі.

Пам'ятник встановлено на перетині вулиць Пилипа Орлика та Липської у Києві.

Як пояснив один із авторів пам'ятника, народний художник України, скульптор Анатолій Кущ, «немає волі без того, щоб її захищати».

Орлик зображений у багатому вбранні XVIII століття, ліва рука спирається на тумбу з паперами і булавою, а у правій руці — перо. За словами Куща, одяг і атрибути історично ідентичні. На постаменті пам'ятника також встановлено родовий герб гетьмана.

Культурна композиція виконана із бронзи та граніту. Вона розташована таким чином, що між пам'ятником Орлику та прапором є прохід, яким починається сквер.

За словами голови КМДА Олександра Попова, на роботи по зведенню пам'ятника і впорядкування прилеглого скверу витрачено приблизно 9-10 млн грн із державного бюджету.

Конкурс над пам'ятником почався у 2006 році, однак безпосередні роботи почалися лише у 2011 році після звернення суддів Конституційного суду до президента із проханням прискорити зведення пам'ятника до 15-річчя з дня прийняття Конституції України.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути