chrome firefox opera safari iexplorer

У Київському зоопарку через майбутній дельфінарій розгорівся новий скандал

29 червня 2011 о 09:07

У Київському зоопарку розгорівся новий скандал: за рахунок недобудованого вольєра мавп, які наразі живуть в жахливих умовах, зведуть дельфінарій, якого у зоопарку теоретично не має бути.

Як повідомляється, вольєр для мавп був довгобудом, завершити який коштувало 60 мільйонів гривень. Вкласти, натомість, встигли лише 16. Проте чиновники знайшли довгобуду новее призначення.

«Може це буде океанаріум, акваріум якийсь… основною ідеєю є залучення інвестицій, в незавершений об’єкт», — розповів заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

Ця ініціатива викликала обурення захисників тварин. Вони наголошують, зокрема, що у старому приматнику вогко і майже немає світла. Горила Тоні взагалі змушена тулитись у невеличкій клітці.

Директор зоопарку запевняє, що інвестор дельфінарію відшкодує 16-ть мільйонів гривень, які вже вклали у мавп'ятник. Цим коштом повинні реконструювати старе помешкання приматів.

Натомість, фахівці зазначають, що у недобудованому вольєрі розмістити дельфінарий не можна – павільон замалий. Наразі до противників ідеї будівництва дельфінарію долучилися і екологи, які захищають морских тварин.

Нагадаємо, до Київського зоопарку вже неодноразово була прикута увага громадськості. Можна згадати хоча б кілька смертей тварин.

Проти колишнього директора Київського зоопарку Світлани Берзіної порушена кримінальна справа. Вона звинувачується у зловживанні службовим становищем і розтраті бюджетних коштів, за що їй загрожує 12 років ув'язнення.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути