chrome firefox opera safari iexplorer

Ресурсів Чорноморського шельфу вистачить на 50 років

11 липня 2011 о 15:17

Потенціал Чорноморського шельфу можна оцінити в 1,5 мільярдів тонн умовного палива, заявив президент Асоціації газових трейдерів України Роман Сторожев.

«Це досить великі запаси. І за тих темпів видобутку, які можуть бути на них реалізовані — це близько 50 років активних розробок», — сказав він.

За його словами, у розробці Чорноморського шельфу зацікавлені компанії, що є світовими лідерами галузі.

«Є компанії, зацікавлені в роботах. Це і світовий лідер глибоководного буріння StatOil, і той же самий Shell, і низка інших компаній... Тобто загалом охочих достатня кількість. І це не компанії, у яких немає грошей, а серйозні процвітаючі компанії, які здатні надати інвестиції», — підкреслив Сторожев.

Експерт також відзначив необхідність для інвесторів гарантій з боку України.

«Це в першу чергу гарантії держави інвесторам, що не буде змінено правила гри, і що інвестору гарантовано збереження його коштів та права на використання тих родовищ, на які він отримає ліцензію, або державні гарантії за договорами про спільну діяльність, або про розподіл продукції», — сказав президент АГТ.

«Найближчим часом, думаю, ми побачимо проекти документів, які такі гарантії серйозним інвесторам будуть надавати», — додав він.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути