chrome firefox opera safari iexplorer

Найстарша мама в Україні хоче ще народити

25 липня 2011 о 14:51

Нагадаємо, 22 лютого 2011 року Підвербна народила малюка, потрапивши до Книги рекордів України. Щоб завагітніти, жінка сім років збирала гроші (майже 40 тис. грн) на курс лікування і штучне запліднення, пише газета «Сегодня».

Як зізнається найстарша українська мама, у поліклініці до дитини ставляться не дуже добре.

«Ходила до дільничного педіатра. Так вона дуже погано поставилася до дитини — почала ніжки викручувати Марійці, на пупок і груди тиснути. Навіщо?! Ще зашкодить дитині! Коли я навесні потрапила з температурою в лікарню, мені пропонували написати відмовну від доньки. Якби її в мене забрали, то отруїлася б тут же, на очах у всіх! Мені жити без неї тепер немає сенсу!», — каже 66-річна українка.

Її також обурює, що в медичній картці доньки написали: «Вроджена недорозвиненість дитини».

«Я сама працювала медсестрою і бачу, що донька моя розвивається нормально. Вона тямуща, все розуміє, — каже Валентина. — Купила їй букварик, їй подобається розглядати картинки. Намагається ручкою схопити кольорову кульку, яка намальована на матраці. Я прибрала ковдрочку і простирадло, а то вона їх в рот тягне. Спить поки просто на матраці».

Доглядати за дитиною пенсіонерці допомагає няня. За роботу їй платять небайдужі люди з Москви.

«Вони самі не хочуть, щоб їхні імена дізналися, тому й тримаю в секреті. По дому я роблю все сама. Няня більше сидить з дочкою або допомагає спустити коляску по сходах, коли йдемо на прогулянку. Я їй дзвоню, і вона приходить допомогти», — каже Підвербна.

«А грошима мені особисто ніхто не допомагає, раніше надсилали люди з Москви. Живу на пенсію і на допомогу держави на дитину. Раніше сподівалася, що влада виділить мені нову квартиру. Але відмовили, сказали, що моїх 17 квадратів житлової площі вистачить. Кажуть, що на одну дитину повинно бути не менше 12 квадратів», — зазначає жінка.

Вона хвилюється, щоб люди не подумали, що пенсіонерка не зможе подбати про дитину, і тоді медики взагалі заборонять народжувати жінкам віком від 54 років. Раніше Українська асоціація репродуктивної медицини пропонувала прийняти такий закон.

«Діти — це така радість! Якби у мене були гроші, народила б і другого», — зізнається Підвербна. Жінка запевняє, що дитина забезпечена усім необхідним.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути