chrome firefox opera safari iexplorer

Бершадський краєзнавчий музей

  • 24400, Вінницька обл.,м. Бершадь, вул. Леніна,2
Варто побачити: зразки мінералів та гірських порід, гербарні зразки рослин нашого краю, фрагменти кісток викопних тварин та відбитки давніх рослин, зразки комах, опудала птахів та звірів. Оригінальні фото, документи в експозиції ознайомлять із масштабами однієї з найбільших екологічних катастроф у світі – Чорнобильською трагедією. Витвори декоративно-прикладного мистецтва майстрів сучасності. Саме експозиція відділу природи музею покликана сприяти формуванню у дітей почуття любові і відповідальності за рідну природу, вчить берегти і любити її, формує особистість молодої людини, громадянина України.
Про музей:

Бершадський краєзнавчий музей започаткований політичним, громадським і культурним діячем України, знавцем і збирачем українських старожитностей Іполитом Чеславовичем Зборовським (1875—1937) у 1921 р.

У 1923 р. його колекція нараховувала 2 382 предмети. Особливо вирізнявся етнографічний відділ (1 222 предмети). Але вже наступного року почалась реорганізація музейної мережі області і Бершадський музей було ліквідовано, а його колекції передано в інші установи.

Музейне будівництво у Бершаді було відновлено у 1976 р.

Особливе місце в експозиції музею займає етнографічний відділ, який теж поповнився цікавими новими експонатами, як предметами ужиткового мистецтва наших предків, так і сучасними витворами декоративно-прикладного мистецтва майстрів сучасності.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...