chrome firefox opera safari iexplorer

МЗС відсудило «мозаїчного кота» на Пейзажній алеї

28 липня 2011 о 10:16

Чиновники з Міністерства закордонних справ уже сім років не можуть змиритися з тим, що громадськість категорично виступає проти зведення багатоповерхівки з підземним паркінгом на території заповідника «Стародавній Київ».

Незважаючи на рішення Верховного Суду, який визнав незаконним виділення земельної ділянки, боротьба між захисниками Пейзажної алеї та МЗС у юридичному полі триває, пише «Україна молода».

За інформацією видання, міністерство домоглося в Печерському суді рішення про знесення одного з гаражів на території парку, на стіні якого розміщений фрагмент мозаїки — довгий синій кіт, який встиг полюбитися киянам і гостям міста.

«Прийняв таке рішення суддя Кравець, який вів справу в забудові Жовтневої лікарні, — говорить Марина Соловйова, адвокат, яка захищає в судах унікальний ландшафтний парк, — МЗС позивався стосовно кількох гаражних блоків, що належать кооперативу «Пейзажний», це перше рішення на користь міністерства. Але логіка зрозуміла не до кінця: на сьогодні МЗС не землекористувач, бо рішення про надання ділянки скасовано, проте суддя не звернув на це увагу. Ділянка в оренді Шевченківської адміністрації, яка надала право розміщуватися власникам гаражів кооперативу «Пейзажний»...»

Марина Соловйова говорить, що на рішення Кравця уже подано апеляцію, а гараж, «відкушений» МЗС, навряд чи знесуть. Адвокат припускає, що міністерство своєю настирливістю намагається показати київській владі, що багатоповерхівка йому потрібна, і таким чином «випрошує» для себе новий земельний відвід.

Нагадаємо, МЗС заявило про свої плани будівництва на перетині Пейзажної алеї та Десятинного провулка у 2004 році. Але завдяки активним протестам громадськості забудову вдалося зупинити, а замість бетонного монстра з’явився чудовий ландшафтний парк із незвичайними скульптурами. Його створили коштом місцевих мешканців та меценатів. А до облаштування парку долучилися журналісти, громадські діячі, співак Олег Скрипка, актриса Ольга Сумська, композитор Юрій Рибчинський та інші.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути