chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти спростувало інформацію про обов’язковий огляд вчителів у психіатра

28 липня 2011 о 14:19

У зв’язку з появою у ЗМІ інформації стосовно, начебто, новації, що полягає в обов’язковості проходження педагогічними працівниками медичного огляду у лікаря-психіатра, МОНмолодьспорту дає офіційне роз’яснення. Про це повідомляє сайт Міносвіти.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001р. N 559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» терміни проведення обов’язкових медичних оглядів встановлюються Міністерством охорони здоров’я.

Перелік необхідних обстежень, лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів затверджується Міністерством охорони здоров’я (наказ МОЗ від 23.07.2002р. N 280 «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб»).

Зазначені документи регламентують проходження обов’язкових медичних оглядів для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у таких фахівців:

  • терапевта;
  • дермато-венеролога;
  • стоматолога;
  • отоларинголога;
  • проходження клінічних, лабораторних та інших досліджень (флюорографія та ін.).

Водночас, МОН повідомляє, що, за погодженням з відповідними головними державними санітарними лікарями, головні лікарі закладів та установ охорони здоров'я, які проводять обов'язкові медичні огляди, затверджують плани-графіки їх проведення, визначають місце проведення та затверджують список лікарів, які проводитимуть обстеження.

Обов’язкове проходження лікаря-психіатра зазначеним наказом МОЗ не передбачено.

«Рідна країна»

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути