chrome firefox opera safari iexplorer

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

  • 45061, с.Колодяжне
    Ковельського району
Варто побачити: фонди нараховують близько 6 тис. музейних предметів, в тому числі — особисті речі Л. Українки: сорочка, корсет, намисто, рушнички для вжитку, стрічки, гольник, шкатулка, сорочка, оздоблена Оленою Пчілкою і подарована М. Кривинюку, сімейні фотографії, документи купівлі-продажу землі М. Косачем, речі побуту та етнографії, прижиттєві твори, візерунки, зібрані О. Косач-Кривинюк. У музейний комплекс входить лісопарк площею 6,5 га, закладений до 100-річчя від дня народження Л. Українки.
Про музей:

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки відкрито в липні 1949 р. в садибі родини Косачів в с. Колодяжному Ковельського району, де з 1882 по 1907 рік, з деякими перервами, жила Л. Українка. 

Експозиція музею розмішена у двох меморіальних будинках, так званому «сірому»батьківському і «білому» Лесиному, та приміщенні літературного музею, де представлені документальні матеріали про життя і творчість Л. Українки, Олени Пчілки, інших членів родини Косачів.

6 квітня

Інші дати
Народився Микола Скліфосовський
1836, м.Добосари, Молдова - 1904), визначний військово-польовий хірург. Один із перших запровадив у Російській Імперії асептику та антисептику у хірургічній практиці, сприяв жіночій медичній освіті, організації медичного факультету при університеті в Одесі.
«Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя — єдина, Мука твоя — єдина, Очі твої — одні». ……. Сьогодні усе для тебе — Озера, гаї, степи. І жити спішити треба, Кохати спішити треба — Гляди ж не проспи!» (Василь Симоненко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...