chrome firefox opera safari iexplorer

Під Києвом знімають історичну драму «Матч смерті»

04 серпня 2011 о 10:44

Російсько-українську історичну драму «Матч смерті» знімають під Києвом. Ця картина розповідає про легендарний футбольний поєдинок між українською та німецькою збірними 1942-го року. Тоді футбол зіграли на київському стадіоні «Зеніт». Та оскільки зараз там — хмарочоси, зйомки перенесли у Васильків.

Військовий оркестр грає перед початком футбольного матчу. От тільки не сучасного, а року 1942-го. Футбольне поле містечка Васильків, що під Києвом, днями перетворилося на знімальний майданчик.

Анатолій, місцевий мешканець: "Ще ні одного дня не пропустив — вважайте, приходимо на півсьомого і, вважайте, зайняті до 11-ти".

Журналіст: "Ночі?"

Анатолій, місцевий мешканець: "Да".

Місцеві дідусі — найзапекліші фанати ще невідзнятої картини. Чергують тут уже 5-й день. З-за дерев виглядають кумирів з великих екранів.

Анатолій, місцевий мешканець: "Потому шо цікаво — тому і сидимо". 

Валентин, місцевий мешканець: "Я хотел посмотреть хоть на Безрукова. Ну, на Боярскую хотелось посмотреть — но нас не подпускают".  

Не підпускають близько кіношники і пресу. Щоб не заважали фільмувати ключовий епізод картини — «матч смерті». Так у народі називали легендарний футбольний поєдинок, зіграний в окупованому німцями Києві у серпні 1942-го. Тоді спортсмени київського «Динамо» та "Локомотиву" з рахунком 5:3 розгромили німецьку збірну. Потому частину українських гравців розстріляли, решта — опинилася у концентраційних таборах. Як кажуть - за відмову програти окупантам.

Для зйомок у фільмі обирали акторів лише із футбольним минулим. Та й ті перед тим, як з'явитися у кадрі, пітніли на полі три місяці поспіль. Не пропускати м'ячі під керівництвом тренера мінського «Динамо» Сергія Овчинникова вчився і Сергій Безруков. У стрічці йому дісталася головна роль — воротаря Миколи Раневича. І все це — у формі сорокових років.

Вчився Безруков не лише у воротах стояти, а й слова вимовляти — на український манер.

Без любовної історії у фільмі - нікуди. Пару Безрукову вже втретє після «Іронії долі» та «Адмірала» складе Лизавета Боярська.

Решта акторів — майже всі українські. Та й грають вони в основному в масовках, як ось цей київський хлопчина Максим. На кастинг прийшов — думав, гратиме футболіста, та роль отримав неочікувану. А у цих дітлахів інше завдання - рвати горлянки. На підтримку своїх.

Чи потраплять кадри із ними до стрічки - діти дізнаються вже незабаром. Наприкінці серпня зйомки планують завершити. А на великих екранах картина «Матч» має з'явитися напередодні чемпіонату Євро-2012 і якраз до сімдесятиріччя легендарного воєнного поєдинку.

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі