chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний музей П.М. Ангеліної

  • вул. Октябрська, 37,
    м. Харцизьк,
    Донецька область.
    86700
Про музей:

В 1965 році з ініціативи учнів 10 класу Старобешевскої середньої школи була створена кімната-музей Паші Ангеліної, що в 1966 році одержала статус музею. Меморіальний музей П.М. Ангеліної – єдиний не лише в країні, але й в усьому світі музей, який присвячений жінці-працівниці.

За 47 років свого життя Ангеліна стала легендою. У 1933 році вона організувала першу в країні жіночу тракторну бригаду і стала ініціатором стахановського руху в сільському господарстві. Депутат Верховної Ради СРСР. Герой Соціалістичної Праці (1947, 1959). Лауреат Державної премії СРСР (1964). Мати чотирьох дітей.

В експозиції музею виставлені фотографії американських тракторів «Фордзон», перша техніка вітчизняного виробництва.
Самий доступний і цікавий зал – меморіальний зал, у якому людина почуває себе в гостях у Паші. Показана її депутатська діяльність – в 24 роки в 1937 р. Паша була обрана депутатом Верховної Ради СРСР і була їм до останнього дня свого життя (21 січня 1958 р.). 

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...