chrome firefox opera safari iexplorer

Найкращі народні ляльки — з Полтави та Черкас. Фото

10 серпня 2011 о 08:23

За підсумком всеукраїнського конкурсу від «Рукотворів» на кращу традиційну народну ляльку, мистецтвознавці обирали найкращі роботи і відзначили майстрів за кількома номінаціями.

Так, перемогли Тетяна Саєнко та Алла Маркар’ян з Полтави, і Лідія Колесник з Черкас.

У спеціальних номінаціях відзначені: за вишивку — сестри Тетяна та Наталка Катриченки з Києва, за майстерність — Ольга Костюченко з Чернігова, за стильність — Олена Лабунька (Дніпропетровщина-Львів), за образність — Світлана Ковальова (Харків-Луганщина) та за регіональний костюм — Людмила Павлова з Тернополя.

Роботи визначали: заступники директора Музею Івана Гончара, мистецтвознавці Юрій Мельничук, Ігор Пошивайло та Тетяна Пошивайло, а також директор Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв, майстер авторської ляльки Оксана Смерека-Малик.

Переможці та учасники отримали призи та символічні подарунки від спонсорів конкурсу: видавництва «Родовід» та магазину «Світ рукоділля».

Ляльки-переможці:

Лялька Алли Маркар'ян (Полтава)

 

Лялька Тетяни Саєнко (Полтава)

 

Лялька Лідії Колесник (Черкаси)

Нагадаємо, у столичному Музеї Івана Гончара до 25 серпня проходить виставка традиційної української народної ляльки, на якій представлені понад 60 робіт з різних регіонів України.

Інформацію про кожного, хто долучився до проекту і про передісторію проведення конкурсу можна прочитати тут.

* Фото надані «Рукотворами»

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути