chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Лесі Українки

  • 10014, м.Новоград-Волинський, вул. Соборності, 76/2.
Про музей:

У  хатині в Звягелі ( сучасне місто Новоград-Волинський)  над Случчю 25 лютого 1871 року народилася Лариса Косач – одна із найяскравіших зірок  нашої поезії. Саме містечко оповите історією: згадують його і в Іпатіївських літописах, і Шевченко у повісті “Варнак”. А для  історії- батьківщина Лесі Українки.

У п’яти кімнатах меморіального будинку експонуються документи, картини, фотознімки, меблі, багато особистих речей родини та її оточення, що відтворюють атмосферу життя Косачів у Новограді-Волинському.В 1903 році була зроблена добудова до будиночка Косачів, яку зробив  винокур Вейкер. Зараз в цій кімнаті експозиція, яка висвітлює життєвий і творчий шлях  Лесі Українки.  Леся Українка прожила всього яскравих сорок два роки — життя повне мук і фізичних страждань.  Довгі роки вона боролася з туберкульозом, забуваючи свій  недуг у творчій праці, яка стала  змістом всього її життя.

2003 рік став ювілейним – виповнилося 40 років з часу відкриття домівки-колиски Лесі Українки. За цей час зроблено багато наукової роботи, зібрано 2000 експонатів основного фонду.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...