chrome firefox opera safari iexplorer

Виноградівський районний історичний музейВиноградівський районний історичний музей

  • Закарпатська область
    м. Виноградів
    вул. Т. Шевченка, 6
  • (03143) 2-11-72
  • щоденно крім суботи і неділі з 10.00 до 18.00;
  • • для дорослих – 2.00 грн. • для дітей, учнів, студентів – 2.00 грн.
Про музей:

Експозиція музею складається із восьми розділів, які детально висвітлюють історію сучасної Виноградівщини.
Фонди музею налічують близько 10 000 експонатів.
На особливу увагу заслуговують знахідки при розкопках стоянки поблизу смт. Королево, які дають важливий матеріал для вивчення первісного заселення Європи близько мільйона років тому. На підставі детального дослідження Королівська стоянка є найдавнішою у Центральній та Східній Європі.

Цікавою є бронзова колекція музею, яка датується ІІ-м тисячоліттям до н.е.
Музей представляє вичерпні матеріали про повстання угочанських селян під керівництвом Дєрдя Дожа (поч. ХVІ ст.) та про визвольну війну угорського та українського народів 1703—1711 рр. проти габсбурзького поневолення.
Один із залів експозиції презентує тему «Побут Виноградівщини в період ХVІІІ ст. – першої половини ХХ ст.». Тут зібрані предмети домашнього вжитку — мотовила, стільниці, праски, ступи, маслобійки, посуд, лампи, вироби гончарів — глеки, глечики, молочники, декоративні тарілки.
Дуже цікавими є зразки народного ткацтва та вишивки, особливо колекція домотканих вишиваних рушників та жіночого і чоловічого вбрання українців, угорців і румунів Виноградівщини.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути