chrome firefox opera safari iexplorer

Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім.Степана Бандери

  • м. Івано-Франківськ 76015, вул. Тарнавського, 22
  • (03422) 4-80-14
  • понеділок — п'ятниця, вихідні дні: субота, неділя.
    Години роботи: з 9:00 до 18:00 год. Обід: 13:00 до 14:00 год.
Про музей:

Музей було відкрито 14 жовтня 1997 року. Співзасновниками закладу стали Івано-Франківська обласна рада та обласне товариство «Меморіал».

Експозиція музею розміщена в 4-ох залах двоповерхового будинку. Експозиція висвітлює історію визвольної боротьби жителів Прикарпатського краю та державотворчі процеси на території Галичини, у часі від XII століття до подій, що відбувалися в XX столітті.

Основою музейного фонду стали оригінальні листівки, брошури, журнали ОУН та УПА, а також предмети та документи, знайдені під час розкопок в Дем’яновому Лазі. У фондах музею є також багато цінних документів, що висвітлюють діяльність Легіону січових стрільців, УНРЗУНР.

Філією музею є Музей визвольної боротьби у Косові, що був відкритий 23 травня 2004 року. Його експозиція розповідає про участь жителів Косівщини в збройних формуваннях УПА та підпіллі ОУН.

Музеєві також підпорядкований меморіальний комплекс «Дем'янів Лаз», споруджений на місці розстрілу жертв сталінського терору.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути