chrome firefox opera safari iexplorer

Визначено найкращу книгу 2011 року

13 серпня 2011 о 09:28

Видання «Пересопницьке Євангеліє. Витоки і сьогодення» визнано кращою книгою 2011 року за результатами Національного конкурсу «Краща книга України».

Журі конкурсу, заснованого Держкомтелерадіо України, одноголосно присудило гран-прі фоліанту «Пересопницьке Євангеліє. Витоки і сьогодення», яке вийшло у Видавничому домі «АДЕФ-Україна».

Як повідомили у прес-службі Держкомтелерадіо, щороку конкурс відзначає кращі роботи українських видавництв з метою сприяння  розвитку вітчизняного книговидання, традицій книговидавничої справи, популяризації сучасних технологій її художнього оформлення та друку.

Обговорюючи цьогорічних претендентів у 11 номінаціях конкурсу, журі враховувало зміст видання, наявність новацій у тематичному спрямуванні книжки, ілюстративне оформлення і оригінальність дизайнерської роботи, відповідність художнього оформлення змісту та якість поліграфічного виконання, суспільну і професійну значущість видання.

Переможцями і лауреатами Національного конкурсу «Краща книга України» 2011 року стали:

-у номінації «Моя країна»: І місце — «Львів Левинського: місто і будівничий» фотоальбом Ігоря Жука (видавництво «Грані-Т»);

у номінації «Життя славетних»: І місце – «Спогади про Тараса Шевченка» авторського колективу у складі Василя Бородіна, Миколи Павлюка і Олександра Бороня (видавництво «Дніпро»);

у номінації «Світ дитинства»:  І місце — «Пригоди на острові Клаварен» Ірен Роздобудько (видавництво «Грані-Т»);

у номінації «АРТ-книжка»: І місце – «Записки сумасшедшего» Миколи Гоголя (видавництво «Грані-Т»);

- у номінації «З глибини знань»: І місце – «Українська література: творці і твори: учням, абітурієнтам, студентам» Миколи Жулинського (видавництво «Либідь»);

- у номінації «Поезія»: І місце – «Річка Геракліта» Ліни Костенко (видавництво «Либідь»);

- у номінації «Проза»: І місце – «Криниця для спраглих» Івана Драча (видавництво «Мистецтво»);

- у номінації «Мистецтво друку»: І місце – видання видавництва «АДЕФ-Україна» спільно з видавництвом «Видавець Корбуш» поеми  Івана Котляревського «Енеїда»;

у номінації «Кращий видавничий проект»: І місце -  серія книжок для дітей шрифтом Брайля видавництва «Грані-Т».

Вручення дипломів переможцям конкурсу відбудеться  в останній день роботи VII Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку, яка працюватиме з 16 по 18 серпня в Українському Домі.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути