chrome firefox opera safari iexplorer

Музей хліба

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
Про музей:

Музей хліба відкритий у 1984 р. У п’ятнадцяти тематичних розділах музею в історико-хронологічній послідовності розкриті основні етапи розвитку та технологічні процеси хліборобства і хлібопекарства від підготовчих до заключних; відслідковується послідовність хліборобських робіт річного циклу селянської родини; висвітлюється різноманітність хліборобських і хлібопекарських традицій; відтворено побутові умови життєдіяльності хліборобської родини ХІХ століття; аналізуються впливи політичних подій і явищ на розвиток хліборобства; пропагуються досягнення агрономічної, селекційної, пекарської наук.

Музейний комплекс займає територію близько3 га. До його складу входять: павільйон експозиційною площею 600 кв. м., хата хлібороба (с. Кунцево Новосанжарського р-ну Полтавської обл.), три комори для зберігання запасів зерна (с. Яхники і с. Вишневе Лохвицького р-ну Полтавської обл., Подільський р-н м. Києва), вітряний млин (с. Мірча Бородянського р-ну Київської обл.), майстерня з виготовлення жорнових каменів та відкритий майданчик, де експонується сільськогосподарська техніка кін. ХІХ – ХХ ст.ст. У згаданих будівлях та на майданчику розміщені частини загальної експозиції Музею хліба відповідно до профілю та призначення споруди.

Експозицію музею представляють близько 3 тис. експонатів: знаряддя праці хліборобства та хлібопекарства, зразки зернових культур, оригінали і муляжі пекарських виробів, різнопрофільні документи, фотоматеріали, твори народного та професійного мистецтва на хліборобську тематику.

6 квітня

Інші дати
Народився Микола Скліфосовський
1836, м.Добосари, Молдова - 1904), визначний військово-польовий хірург. Один із перших запровадив у Російській Імперії асептику та антисептику у хірургічній практиці, сприяв жіночій медичній освіті, організації медичного факультету при університеті в Одесі.
«Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя — єдина, Мука твоя — єдина, Очі твої — одні». ……. Сьогодні усе для тебе — Озера, гаї, степи. І жити спішити треба, Кохати спішити треба — Гляди ж не проспи!» (Василь Симоненко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...