chrome firefox opera safari iexplorer

«Музей бурштину» Рівненського обласного краєзнавчого музею

  • 33028, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 17
  • (0362) 26-14-54
  • 10:00-18.00. Вихідний- понеділок, субота.

  • для дорослих - 10 грн; для студентів та школярів – 5 грн. Екскурсійне обслуговування: для дорослих - 40 грн, студентів - 30грн, школярів - 25 грн.
Варто побачити: представлено ювелірні вироби та картини, унікальні злитки бурштину, знайдені на Рівненщині, а також одяг та взуття, прикрашені цим каменем.
Про музей:

Сорок мільйонів років тому в районі Рівненського Полісся росли хвойні дерева, смолу котрих сьогодні викопують як бурштин(«горючий камінь належить до напівдрагоцінних мінералів та є одним з найбільших скарбів рівненського краю.

1 вересня 2010 року в м. Рівне відкрився Музей бурштину.

Серед його експонатів – різноманітні шматки бурштину, знайдені у різний час на території Рівненщини та ювелірні вироби з цього каменю. Експонати розповідають не тільки про історію добування бурштину у краї, але й про єдине і Україні підприємництво, що займається його переробкою.

Зокрема, тут експонується найдавніший бурштиновий виріб України, якому приблизно 2,5 тисячі років. Це диск- амулет, знайдений на території Дубенського району, який свідчить про те, що наші предки вже тоді вміли обробляти бурштин і використовувати його як талісман та амулети.

Ще однією окрасою музею вважаються камені, у яких закристалізовані комахи. Ці камені мають не лише науковців, але й колекціонерів.

Представлені у музеї і різні бурштинові породи, деяким з яких уже по 40 мільйонів років. Один шматок такої породи, наприклад, дає різні відтінки одного зеленого кольору.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути