chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа «Сімферопольський художній музей»

  • 95006, АР Крим, Сімферополь , вул. Лібкнехта Карла , 35
  • (0652) 27-54-04
  • з 10.00 – 17.00
    Вихідний – понеділок
Про музей:

Сімферопольський художній музей засновано 1920 року як відділ Центрального музею кримознавства. Його колекцію складали твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, що були націоналізовані радянською владою в колишніх володарів палаців та маєтків Південного берега Криму[1] (Воронцови, Романови).

Для художнього зібрання в Сімферополі було надано одне з кращих приміщень міста по вулиці Карла Лібкнехта (колишнє офіцерське зібрання), де музей знаходиться і понині.

1937 року (цей рік прийнято вважати започаткуванням музею) відділ, котрий налічував тоді вже до 2000 творів, реорганізовано у Сімферопольську картинну галерею.

Під час Другої світової війни Сімферопольський художній музей катастрофічно постраждав — було втрачено чи не всю колекцію (твори живопису, рідкісний фарфоровий посуд, меблі тощо). Начебто під час евакуації музею транспорт із цими цінностями фашисти розбомбили в районі Керченської переправи[2].

Вдруге галерея відкрилася в 1947 році. Її нові фонди згідно спеціально прийнятого урядового рішення, було укомплектовано з творів, переданих центральними музеями СРСР, в т.ч. Ермітажем, Художнім музеєм у Москві тощо, в т.ч. і трофейними, як Аахенська колекція.

1966 року галерею перейменовано на Сімферопольський художній музей

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути