chrome firefox opera safari iexplorer

На Кіровоградщині з'явиться завод з виробництва ядерного палива

22 серпня 2011 о 08:49

Державний концерн «Ядерне паливо» вирішив рекомендувати уряду затвердити як майданчик під розміщення заводу з фабрикації ядерного палива майданчик у смт Смоліно (Кіровоградська область).

Про це повідомляє прес-служба ДК «Ядерне паливо».

18 серпня 2011 року відбулось підсумкове засідання Комісії з розгляду пропозицій та підготовки рекомендацій щодо вибору майданчика для розміщення підприємства з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000, створеної згідно з наказом Міненерговугілля від 17.05.2011 № 126.

На розгляд Комісії були надані інформаційні матеріали по трьох майданчиках, які були попередньо відібрані Комісією ДК «Ядерне паливо», а саме:

• майданчик в районі м. Жовті Води, Дніпропетровської обл.;

• майданчик в районі м. Славутич, Київської обл.;

• майданчик в районі смт. Смоліне, Кіровоградської обл.

Всього відбулось чотири засідання Комісії, на яких прозоро та всебічно розглянуті інформаційні матеріали по кожному з запропонованих майданчиків.

Відповідно до протокольних доручень на розгляд засідань Комісії було додатково підготовлено, розглянуто та обговорено більше як 15 питань, які були поставлені членами Комісії. Зокрема, представлена, розглянута та схвалена на засіданнях додаткова інформація (розрахунки, документальні та нормативні підтвердження, схеми тощо) з питань відповідності того чи іншого майданчику встановленим критеріям та вимогам.

Підводячи підсумки роботи, комісія більшістю голосів прийняла рішення та рекомендувала майданчик в районі смт Смоліне, Маловисківського району, Кіровоградської обл., як такий, що відповідає встановленим критеріям та вимогам для розміщення заводу по виробництву ядерного палива.

Джерело: ZIK
Розділи: Довкілля Здорова

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути