chrome firefox opera safari iexplorer

На Івано-Франківщині виліплять Шухевича з тонни бронзи

03 вересня 2011 о 09:09

У Калуші на Івано-Франківщині планують поставити бронзовий пам'ятник головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу.

Згідно попереднього підрахунку, загальна вартість виробництва бронзової скульптури разом з постаментом складе 266,87 тис. грн.

Для спорудження пам'ятника використають 1100 кг бронзи, які обійдуться у 58,6 тис. грн.

Як повідомив один із представників ініціативної групи, голова історичного товариства «Українська Варта» Станіслав Власов, зараз вже закінчують загальний проект і всю іншу необхідну документацію для його будівництва і встановлення.

Скульптор Ігор Семак розпочав виготовляти скульптурну частину пам'ятника в натуральну величину та готує гіпсові форми для відливки пам'ятника в бронзі. Також йдуть роботи по виготовленню гранітного постаменту.

Нагадаємо, 27 квітня 2010 року Калуською міською радою було прийнято рішення № 1161 про спорудження пам'ятника Роману Шухевичу та затверджено відповідний оргкомітет.

26 травня 2010 року депутати Калуша прийняли рішення про присвоєння Шухевичу звання «Почесний громадянин міста Калуша».

Нагадаємо, 2 серпня Вищий адміністративний суд визнав незаконним указ третього президента Віктора Ющенка про присвоєння Роману Шухевичу звання Герой України у зв'язку з тим, що Шухевич не був українським громадянином.

Як прокоментував рішення суду чинний президент Віктор Янукович, оцінювати історичних персонажів мають історики. А Ющенко оскаржив у ВСУ скасування звання «Герой України» Бандери та Шухевича.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути