chrome firefox opera safari iexplorer

На Івано-Франківщині розпочався фестиваль «АртПоле»

12 липня 2011 о 11:26

Дев’ятий міжнародний фестиваль «АртПоле» розпочався сьогодні в селі Уніж Івано-Франківської області.
Фестиваль триватиме до 16 липня. До участі в акції зголосилися митці 9 країн – України, Білорусі, Польщі, Чехії, Угорщини, Великобританії, Франції, Австралії, Росії.

Ведучими фестивалю будуть письменник Сергій Жадан та музикант Павло Нечитайло.

За словами координатора проекту Мирослави Ганюшкіної, «це вже не суто етнофестиваль, зараз більше експериментальний формат, хоча народна музика теж присутня, буде невелика, але дуже яскрава автентична сцена».

Як додає учасник гурту «ДахаБраха» Марко Галаневич, «такі місця як «АртПоле» дають можливість зв’язатися людям з різних сфер культури, робити спільні проекти, а це дуже потрібно Україні та її культурі».

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, оновлену програму готують «Гайдамаки», виступатиме також гурт «Пропала грамота».

На фестивалі також традиційно працюють майстер-класи з ковальства, гончарства, виготовлення витинанок та танцювально-співочі майстер-класи від гуртів-учасників.

Фестиваль започаткували у 2003 році.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути