chrome firefox opera safari iexplorer

У Переяславі презентують фотовиставку про унікальність майстрів Космача. Фото

13 вересня 2011 о 14:15

20 вересня в НІЕЗ «Переяслав» відкривається персональна фотовиставка Євгена Гапича «Народні майстри Космача».

Виставка розповідає про унікальних самобутніх майстрів декоративно-прикладного мистецтва з мальовничого гуцульського села Космач, де проживають понад 3000 народних митців, які свято бережуть та передають з покоління в покоління традиції створення народних промислів.

Про це «Рідній країні» розповіли організатори фотовиставки.

Урочисте відкриття виставки відбудеться 24 вересня о 12:00 в Музеї українських обрядів.

Гуцульське село Космач – чи не найбільше село в Європі. Славиться воно не тільки своєю вишивкою, ткацтвом, писанкарством, але й гостинністю. Це — унікальне місце, де добре збереглися народні традиції, ремесла та природа. Тепер Космач гідно носить назву «Центру народних промислів Гуцульщини», адже в кожному подвір`ї, в кожній хаті є народні майстри.

Село унікальне тим, що тут досі збережено всі гуцульські промисли, які лише існують: вишивка, ткацтво, килимарство, постолярство, боднарство, ліщиноплетіння (кошики), кераміка, виготовлення народних строїв, різьблення по дереву, виготовлення народних інструментів. Але особливо Космач славиться писанкарством.

На світлинах Євгена Гапича – фото не лише майстрів, але й зображення всього процесу виготовлення різних народних виробів.

 

Детальніше про фотовиставку дивіться тут.

«Рідна країна»

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...