chrome firefox opera safari iexplorer

У Переяславі презентують фотовиставку про унікальність майстрів Космача. Фото

13 вересня 2011 о 14:15

20 вересня в НІЕЗ «Переяслав» відкривається персональна фотовиставка Євгена Гапича «Народні майстри Космача».

Виставка розповідає про унікальних самобутніх майстрів декоративно-прикладного мистецтва з мальовничого гуцульського села Космач, де проживають понад 3000 народних митців, які свято бережуть та передають з покоління в покоління традиції створення народних промислів.

Про це «Рідній країні» розповіли організатори фотовиставки.

Урочисте відкриття виставки відбудеться 24 вересня о 12:00 в Музеї українських обрядів.

Гуцульське село Космач – чи не найбільше село в Європі. Славиться воно не тільки своєю вишивкою, ткацтвом, писанкарством, але й гостинністю. Це — унікальне місце, де добре збереглися народні традиції, ремесла та природа. Тепер Космач гідно носить назву «Центру народних промислів Гуцульщини», адже в кожному подвір`ї, в кожній хаті є народні майстри.

Село унікальне тим, що тут досі збережено всі гуцульські промисли, які лише існують: вишивка, ткацтво, килимарство, постолярство, боднарство, ліщиноплетіння (кошики), кераміка, виготовлення народних строїв, різьблення по дереву, виготовлення народних інструментів. Але особливо Космач славиться писанкарством.

На світлинах Євгена Гапича – фото не лише майстрів, але й зображення всього процесу виготовлення різних народних виробів.

 

Детальніше про фотовиставку дивіться тут.

«Рідна країна»

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути