chrome firefox opera safari iexplorer

Персональна виставка Івана Марчука

Дата події:3-17 листопада 2010 р.
Місце події:Київська художня галерея «Мистецька збірка» вул. Терещенківська, 13 (вхід у арку, 2-й двір)
Більше про подію:

Київська художня галерея «Мистецька збірка» запрошує Вас на урочисте відкриття персональної виставки художника Івана Марчука 3 листопада о 18:00 у приміщенні галереї.

Народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Іван Марчук народився 12 травня 1936 в с. Москалівка, Лановецького району, Тернопільської області. Понадз 4000 творів і з понад 80 персональних виставок складається доробок художника. Картини Івана Марчука знаходяться на всіх континентах, окрім Антарктиди. 1989—2001 рр. – мешкав у Австралії, Канаді, США.

Іван Марчук є засновником нових стилів у мистецтві, зокрема «пльонтанізму». Це назва, яку митець жартома дав своєму стилю. Вiд слiв «плести», «пльонтати»: картини нiби створенi з клубочкiв чудернацьких ниток. Стиль майстра справдi не пiддається жодним хитромудрим класифiкацiям. Належнiсть свою до будь-якої з них вiн вiдкидає. Про свою творчість художник говорить: «Іноді мені на виставках кажуть про мої роботи, що такого ще ніколи не бачили, а я кажу — коли б ви таке бачили, то не бачили б мене.»

Митець ділить свою творчість на 10 періодів:«Голос моєї душі», «Цвітіння», «Пейзажі», «Портрет», «Кольорові прелюдії», «Нові експресії», «Біла планета 1», «Біла планета 2», «Виходять мрії з берегів», «Погляд у безмежність». Твори кожного періоду відрізняються за стилем та малярською манерою. Замість звичайного мазка він винайшов спосіб нанесення на полотно найтонших цівок кольору, що створює дивовижне мереживо, завдяки якому досягає неймовірного світіння й відтінків кольору.

2006 року Міжнародна академія сучасного мистецтва у Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради академії. Це перший випадок визнання українського художника інституцією такого високого рівня. Сьогодні «Золота гільдія» нараховує 51 художника з усього світу.

У жовтні 2007 року І. Марчук був включений до рейтингу «Сто геніїв сучасності», що був складений всесвітньою консультаційною компанією «Creators Synectics» та опублікованому щоденною британською газетою «Daily Telegraph» 31/10/2007. На формування рейтингу впливали: роль в зміні системи поглядів, суспільне визнання, сила інтелекту, досягнення та культурна значимість кожного з кандидатів. Марчук посів 72-гу позицію.

На виставці у галереї «Мистецька збірка» буде представлено цикл пейзажів І. Марчука. Вхід тільки по запрошеннях.

Прохання підтвердити свою присутність за тел. 0501364737 Юлія Волошина (креативний директор)

Виставка працює з 3 листопада по 17листопада 2010 року. На період цієї виставки галерея працює без вихідних з 11:00 до 18:00.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути