chrome firefox opera safari iexplorer

«Зимовий» час можна повернути через суд?

12 жовтня 2011 о 13:41

Постанова Верховної Ради про відмову від переходу на «зимовий» час зі збереженням «літнього» часу може стати предметом судового розгляду, оскільки зачіпає інтереси мільйонів українців.

Про це сьогодні у Києві заявив міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Повідомляє прес-центр МНС.

На переконання урядовця, парламент ухвалив явно помилкове рішення, яке безпосередньо впливає на життя населення більшої частини України. Очевидна хибність цього кроку викликала значний суспільний резонанс. Вже незабаром переважна більшість мешканців нашої держави на собі відчують всі негативні наслідки парламентських новацій в обчисленні часу.

«Рада пішла не просто проти здорового глузду – парламентарії, по суті, скасували закони природи і знехтували наукою. Це зовсім не той випадок, коли можна голосувати, не приходячи до тями. Легким жестом руки депутати відмовили своїм співгромадянам у праві жити за природним розкладом, а не за штучними правилами».

Міністр вважає, що ВР зобов’язана виправити допущену помилку. Саме цією необхідністю продиктовано офіційне звернення урядовця до парламенту, надіслане минулого тижня.

Водночас урядовець зазначив, що автори часових новацій і їхні колеги, які підтримали їх запровадження, вперто не визнають допущену помилку, а на своє виправдання наводять непереконливі, сторонні тези. З огляду на те міністр припустив, що Верховна Рада спробує всіляко уникати повторного розгляду цього питання, розраховуючи, що з часом інтерес до нього спаде.

«Проте марно сподіватися, що скасування «зимового» часу пройде тихцем, адже воно напряму стосується більшої частини країни. Мільйони людей вже обурені, і не варто на рівному місці робити з них противників влади. У разі, якщо Верховна Рада буде вдавати, ніби проблеми не існує, є законні способи стимулювати активність депутатів».

За висновком міністра надзвичайних ситуацій, постанова парламенту дає всі юридичні підстави звернутися до суду, оскільки порушує права мільйонів громадян. «Особисто поділяю таку точку зору. Переконаний, що бездіяльність Верховної Ради у цьому важливому питанні загрожує інтересам фактично всієї України», – сказав В.Балога.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути