chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові Майдан Карла Маркса стане Благовіщенським

14 жовтня 2011 о 12:18

Харківський Майдан Карла Маркса стане Благовіщенським. Таке рішення ухвалили, 13 жовтня, на міській комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища. Члени комісії одноголосно постановили повернути майдану його первісну назву, втрачену за радянської влади, повідомили УНН у прес-службі Харківської міськради.

Також на засіданні комісії ухвалили рішення встановити на базарному майдані Благовіщенського ринку пам'ятну стелу на честь історичних подій — масового знищення мирного населення військовими злочинцями.

Крім того, члени комісії вирішили встановити меморіальні дошки Героям Радянського Союзу полковникові Олександру Толмачову і генерал-лейтенантові Івану Пятихіну на будівлі загальноосвітньої школи №41 у районі ж/д ст. «Основа», льотчику-космонавту Валентинові Бондаренку на будівлі по пров. Бондаренко, а також воїну-інтернаціоналісту Володимирові Киселю на будинку по пр. Людвіга Свободи, 35, де він мешкав.

Також на засіданні ухвалили рішення про оформлення вул. Культури як історико-культурного об'єкта. На базі цієї вулиці планують створити екскурсійну зону.

Крім цього, члени комісії вирішили встановити меморіальний знак на честь загиблих велосипедистів. Місце буде узгоджено на найближчих засіданнях комісій.

ДовідкаМайдан Карла Маркса — один з найстаріших у місті. Благовіщенську церкву побудовали тут не пізніше від 1659 року. Храм надалі неодноразово перебудовували. У 1901 році він набув сучасного вигляду. Сьогодні Свято-Благовіщенський собор Української Православної Церкви є перлиною храмової архітектури Харкова та всієї України. Собор посідає центральне місце на пл. Карла Маркса.

 

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути