chrome firefox opera safari iexplorer

Студенти Могилянки можуть залишитися без житла?

17 жовтня 2011 о 18:04

Студенти НаУКМА сьогодні звернулися до Президента України В.Ф. Януковича, прем"єр-міністра України М.Я. Азарова та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Н,І. Карпачової з приводу намагань Прокуратури м. Ірпеня Київської області позбавити їх гуртожитку у смт. Ворзель.

За інформацією сайту НаУКМА, у 2002 році Національний університет «Києво-Могилянська академія» для того, щоб забезпечити студентів гуртожитками, придбав у ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» кілька будівель санаторію «Зірка» у смт. Ворзель. Згодом будівлі були відремонтовані та в них поселилися студенти університету.

Проте у 2011 році Прокуратура міста Ірпеня Київської області оспорила права ЗАТ «Укрпрофоздоровниці» продавати майно, а разом з тим і договір купівлі-продажу, який уклав університет. Тоді, спочатку до Господарського суду Київської області Прокурор міста Ірпеня подав позов до «Укрпрофоздоровниці» та НаУКМА про визнання недійсним договору купівлі-продажу університетом нерухомого майна.

За результатами розгляду суд відмовив у задоволенні позовних вимог. Наступний позов був поданий до цього ж суду, який прийняв в результаті кардинально протележне рішення: визнати право власності на витребування майна із незаконного володіння і договір визнати недійсним .

Виходить, що є два протилежних рішення, проголошених в одному і тому ж Господарському суді Київської області. Абсурд ситуації полягає в тому, що Національний університет «Києво-Могилянська академія» також належить до державної форми власності. Тому гуртожиток в смт. Ворзель відбирається не на користь держави, а на шкоду університету – закладу державної форми власності.

Якщо дане рішення не скасують, то студенти, які мешкають у гуртожитку в смт. Ворзель, будуть виселені без надання іншого помешкання. Ватро зазначити, що гуртожитки університету повністю укомплектовані.

Студенти вважають  такі дії порушенням прав людини та черговими репресіями проти НаУКМА.

«Просимо Вас виправити ситуацію. В іншому випадку ми залишаємо за собою право боротися за свої права всіма доступними легальними засобами», — такими словами молодь закликає владу втрутитися.

Звернення, в свою чергу, підписали представниками студентського самоврядування та мешканці сумнозвісного гуртожитку в смт. Ворзелі

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути