chrome firefox opera safari iexplorer

Сигарети збільшують ризик виникнення старечого недоумства

07 листопада 2010 о 23:25

Випалювання в середньому віці двох пачок сигарет на день і більше здатне вдвічі збільшити ризик виникнення різних форм недоумства до старості. Ризик виникнення недуги у завзятих курців в порівнянні з некурцями вище на 114%. З таким попередженням виступила група американських учених з компанії «Кайзер перманенті» в місті Окленд, яка спеціалізується на медичному страхуванні.

В основу роботи лягли результати порівняльного аналізу опитувань і спостережень за станом здоров'я понад 21 тисяч клієнтів компанії протягом більше 20 років. За цей період у більш ніж 5 тисяч людей були виявлені симптоми старечого недоумства в тій чи іншій формі. У 1136 з них діагностовано хворобу Альцгеймера, яка поки що є невиліковною. Дослідники відзначили, що активне куріння є фактором ризику, причому, дуже високого в порівнянні з відсутністю цієї шкідливої звички.

Результати роботи не дають приводу розслаблятися тим, хто викурює менше двох пачок в день. Споживання тютюнових виробів в менших кількостях не гарантує уникнення захворювань.

Хворобою Альцгеймера, за наявними даними, страждають понад 26 мільйонів жителів планети.

Як повідомлялося, українці – другі у світі за кількістю курців після Греції.

Держкомстат України констатує постійно зростаючу кількість тих, хто курить, серед дітей від 12 років. Серед регіонів лідером серед курців є Донеччина, де палить 27,5% населення від 12 до 18 років. Половина цих людей викурює за добу від 16 до 20 сигарет.

Також за офіційними даними, впродовж останніх 5 років кількість жінок, які палять, в Україні зросла утричі.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути