chrome firefox opera safari iexplorer

Чотири нові виставки пройдуть у PinchukArtCentre

25 жовтня 2011 о 16:16

29 жовтня 2011 року в київському центрі сучасного мистецтва PinchukArtCentre відкриються одразу чотири паралельні виставки.

Йдеться про: виставку 20-ти номінантів на отримання Премії PinchukArtCentre-2011; персональну виставку бразильської художниці Сінтії Марселла Бачити, щоб бути побаченим; персональну виставку українського художника Олександра Ройтбурда Якщо в крані немає води в рамках простору РАС-UA та Collection Platform 2Циркуляція - повністю оновлена експозиція вибраних робіт українських та зарубіжних художників.

Виставка 20-ти номінантів Премії PinchukArtCentre-2011 буде проходити протягом 29 жовтня 2011 — 8 січня 2012. Нагадаємо, що 4 липня PinchukArtCentre оголосив імена 20 художників, номінованих на премію PinchukArtCentre в 2011 році — загальнонаціональну премію в сфері сучасного мистецтва, яка присуджується молодим українським художникам.

У шорт-лист Премії PinchukArtCentre 2011 увійшли: Андрій Галашин (Тернопіль), Данило Галкін (Дніпропетровськ), Гамлет Зіньковський (Харків), Добриня Іванов (Київ), Нікіта Кадан (Київ), Жанна Кадирова (Київ), Тарас Кам'яний (с. Високий, Харківської області), Аліна Клейтман (Харків), Володимир Кузнецов (Київ), Лада Наконечна (Київ), Сергій Петлюк (Львів), Сергій Радкевич (Луцьк), Микола Рідний (Харків), Степан Рябчeнко (Одеса), Іван Світличний (Харків), Олеся Хоменко (Київ), Нікіта Шаленний (Дніпропетровськ), Маша Шубіна (Київ), Наташа Шульте (Одеса) і Група Салманов-Корнієнко (Олексій Салманов, Київ; Дмитро Корнієнко, Київ).

Церемонія нагородження лауреатів премії відбудеться 9 грудня 2011 року.

Персональна виставка бразильської художниці Синтії Марселла Бачити, щоб бути побаченимбуде проходити з 29 жовтня 2011 до 8 січня 2012. Синтія Марселла — володарка Головної преміїFuture Generation Art Prize-2010 Фонду Віктора Пінчука, яка присуджується раз на два роки. Синтія створює фільми, займається фотографією та інсталяцією.

Персональна виставка українського художника Олександра Ройтбурда Якщо в крані немає водипройде з 29 жовтня до 27 листопада 2011 року. Ройтбурд — один з найдорожчих українських художників — в 2009 році його картина Прощавай, Караваджо! була продана на лондонському аукціоні за $ 97 000, встановивши на той момент ціновий рекорд для робіт сучасних українських художників.

Які роботи Ройтбурда будуть представлені в PinchukArtCentre, поки не повідомляється, проте відомо, що експозиція відбудеться у рамках простору РАС-UA.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути