chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Львові відзначають 93-ту річницю «Листопадового чину»

01 листопада 2011 о 08:08

1 листопада у Львові відзначать 93-ю річницю "Листопадового чину" та проголошення ЗУНР. Саме в цей день вперше над міською Ратушею замайорів синьо-жовтий прапор.

У Львові з цієї нагоди відбудеться ряд заходів.

Розпочнеться все вранці біля входу у Ратушу. ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» проведе театралізоване військово-історичне дійство «Легіонер».

Близько до обіду від Львівського національного університету ім. І. Франка розпочнеться похід колони до Янівського кладовища для вшанування пам’яті загиблих за маршрутом вул. Листопадового чину – вул. І. Огієнка – вул. Т. Шевченка.

Марш-похід на вшанування загиблих пластунів під час дій 1 листопада 1918 року за тим самим маршрутом організовує і Національна скаутська організація України «Пласт» (станиця Львів).

Завершиться відзначення на площі перед Львівським національним університетом ім. І. Франка та на вул. Листопадового чину буде утворений живий ланцюг з лампадок пам’яті героїв «Листопадового чину».

Довідка

«Листопадовий чин» (також Листопадова революція, Листопадовий переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання) – військовий переворот, організований в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців в Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (перейменованої згодом на Західноукраїнську народну республіку) на території, на яку вона претендувала.

В результаті утворилася держава площею 70 тис. км², що викликало невдоволення сусідньої Польщі, яка розв’язала українсько-польську війну 1918-19 років для захоплення Галичини.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути