chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові експонуватимуть сучасні ікони

03 листопада 2011 о 13:19

5 листопада у Львові відбудеться урочисте відкриття виставки ікон українських та європейських іконописців. Експозиція ікон відбуватиметься в Національному музеї у Львові.

Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, виставка відбувається в межах ІІІ Міжнародного іконописного пленеру «Божі Посланці Старого Завіту», який кожного року збирає іконописців з України, Польщі, Словаччини та Білорусі у м. Новиця. Саме тут можуть зустрітися іконописні традиції Заходу і Сходу.

Після двотижневого пленеру праці учасників презентуються на вернісажі в каплиці Успіння пресвятої Богородиці у Новиці, а потім мандрують далі крізь Криницю, Люблін, Львів, Луцьк, щоб врешті-решт в кінці року потрапити до Варшави.

Виставка відбувається під патронатом Його Ексцеленції Архієпископа Яна Мартиняка, Митрополита Перемисько-Варшавського та Генерального Консула Польщі у Львові Ярослава Дрозда. Організаторами пленеру є «Товариство друзів Новіци» (Польща), «Братство греко-католицької молоді «Сарепта» (Польща), Кафедра сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв (Україна) за підтримки галереї сучасного сакрального мистецтва «Iconart».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути