chrome firefox opera safari iexplorer

Києво-Печерська лавра відкриє для відвідування всі підземні печери

07 листопада 2011 о 15:17

Таємні підземні споруди Києво-Печерської лаври скоро зможуть побачити всі бажаючі — у Києві будуть проводити унікальні екскурсії.

Нагадаємо, що підземні споруди Києво-Печерської лаври були закриті сотні років, а відвідувачів пускали тільки у ближні та дальні печери. Однак незабаром адміністрація заповідника планує і сюди запускати екскурсії.

Поки ще не відомо, скільки коштуватиме квиток, але швидше за все оплата буде включена у загальну вартість вхідного квитка.

«Ці підземні кімнати і тунелі пролягають майже під всією територією Верхньої Лаври і є унікальними, оскільки створювали їх протягом дев'яти століть, починаючи з XI століття», — зазначила науковий співробітник Києво-Печерського заповідника Євгенія Чередниченко.

Наразі наукові співробітники досліджували близько 1 тис. кв.м підземель, серед яких вузькі коридори, що ведуть до різних куточків заповідника і величезних підземних галерей.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути