chrome firefox opera safari iexplorer

Українську збірну до Євро-2012 одягнули в етностилі

08 листопада 2011 о 14:43

7 листопада 2011 року у Києві Федерація футболу України та компанія adidas представили нову форму національної збірної команди України з футболу сезону 2011/12, в якій команда виступить на Євро-2012.

Важливо, що вперше гравці збірної вийдуть на поле у новій формі 11 листопада у товариському матчі проти збірної Німеччини.

Нове ексклюзивне екіпірування збірної України з футболу розроблене із застосуванням передових технологій та оригінального дизайну, що ввібрав у себе чоловічі символи-обереги нашого народу.

Родзинкою футболки стала виділена на грудях широка смуга, обрамлена жовто-блакитним орнаментом, що імітує вишивання «хрестиком». Всередині смуги — малий герб України, а також візерунки у вигляді вишитого дубового листя, символ, що традиційно наносили на чоловічі вишиванки, які відправлялися захищати рідну землю.

Фото ukraine2012.gov.ua

Кольори національного прапора також присутні на комірцевій канві футболки, окантовці шортів та логотипі Федерації футболу України. Ззаду, в зоні комірця, також розміщений герб України та заклик-гасло «Україно, вперед!».

Показати нову форму поціновувачам від футболу вийшли члени української збірної Анатолій Тимощук, Артем Мілевський, Денис Гармаш, Сергій Назаренко, Олексій Гай, Андрій Ярмоленко, а також тренер національної команди Олег Блохін.

Після виходу у новій формі Анатолій Тимощук в коментарі Інформаційному центру «Україна-2012» зазначив, що важливим є не просто вигляд форми футболіста, а й комфорт і національні ознаки.

«У формі є національні традиції – українські кольори та орнамент. Хоча символи-обереги не дуже видно, але все одно вони біля серця, вони є лицем нашої команди. Я вважаю нову форму комфортною, модною. У такому екіпіруванні не соромно відстоювати честь країни. А на чемпіонаті, який ми приймемо вдома, це дуже важливо. Ми сподіваємось на підтримку всієї України. А результат гри і підтримка українців – взаємопов’язані», — зауважив Анатолій Тимощук.

Про значення футболки збірної багато говорили і футболісти, і дизайнери. Це перше, що бачать суперники та мільйони фанатів у всьому світі. На додачу, футболка символізує не тільки команду гравців, але й країну, кожного представника цієї нації. Одягаючи футболку під час матчу збірної, кожен уболівальник стає дванадцятим гравцем української команди та доводить, що він вірить в команду, у всіх футболістів, він вірить в Україну.

«Ми раді представити нову екіпіровку, в якій гравці виступлять на домашньому чемпіонаті Євро-2012. У цьому році при виробництві форми ми використали українські традиційні елементи та втілили їх у дизайні екіпірування. Впевнений, що, граючи в цій формі, футболісти будуть відчувати гордість за свою країну, і покажуть все, на що вони здатні», — підкреслив Ніколас Штегельман, директор ДП «Адідас-Україна».

Презентація екіпіровки національної збірної з футболу пройшла під гаслом «Ми віримо!» від імені усіх вболівальників збірної України, кожен з яких хоче, щоб наші гравці досягли успіху на Євро-2012. У заході взяли участь гравці основного складу збірної, друзі Євро, тренери та відомі спортсмени, а також зірки шоу-бізнесу.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути