chrome firefox opera safari iexplorer

10 листопада — Всесвітній день науки

10 листопада 2020 о 07:00
ipress.ua

Всесвітній день науки або офіційно — Всесвітній день науки в ім'я світу і розвитку — відзначається у світі щорічно 10 листопада.

Проведення Всесвітнього дня науки було рекомендоване у 1999 році на Всесвітній науковій конференції, що проводилася у Будапешті.

ЮНЕСКО офіційно заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції у 2001 році. У глобальному масштабі цей день був уперше відзначений 10 листопада 2002 року.

ЮНЕСКО щорічно проводить низку робіт із урядовими організаціями, науковими і учбовими колективами, населенням щодо  поширення знань про значення Всесвітнього дня науки. Серед основних заходів цього дня — проведення днів відкритих дверей, «круглих столів» і семінарів щодо впливу науки і технології на повсякденне життя, організація відвідування музеїв і тематичних виставок тощо.

В Україні День науки відзначають у третю суботу травня згідно із Указом Президента «Про День науки» від 14 лютого 1997 № 145/97.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...