chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій

20 листопада 2011 о 00:19

26 жовтня 2005 року у своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН закликала усі країни-члени по всьому світу визнати Всесвітній день пам`яті жертв ДТП і відзначати його у третю неділю листопада.

Цей день покликаний привернути увагу до сумного факту: за даними ООН, дорожні аварії є у всьому світі другою причиною смерті серед людей у віці 5-29 років і третьою причиною смерті людей у віці 30-44 років. В автопригодах щорічно гинуть більш як 1,3 млн. осіб, ще 50 млн. одержують травми або стають інвалідами.

І, як наголошено у резолюції ООН, якщо не вживати невідкладних заходів з поліпшення безпеки дорожнього руху, то до 2020-го року у країнах з низьким і середнім рівнем доходу кількість людей, які гинуть внаслідок дорожньо-транспортних пригод, зросте на 80%.

Мета цього дня полягає в тому, щоб вшанувати пам’ять жертв дорожньо-транспортних аварій та висловити співчуття членам їх сімей, а також ще раз нагадати державам про необхідність забезпечити безпеку дорожнього руху. Серед основних причин ДТП — перевищення швидкості, вживання алкоголю, відсутність програм технічного огляду транспортних засобів та пристроїв, що забезпечують безпеку водіїв і пасажирів.

Нагадаємо, Управління ДАІ МВС України закликає усіх водіїв 20 листопада, у День пам`яті жертв ДТП, увімкнути ближнє світло фар на автомобілях, таким чином вшанувавши пам`ять загиблих.

Як зазначили у Державтоінспекції,

 

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути