chrome firefox opera safari iexplorer

Відкрилася ювілейна виставка Миколи Пирогова

16 листопада 2010 о 21:46

У Вінниці для відвідувачів Національного музею-садиби М.І.Пирогова (вул. Пирогова, 155) відкрита ювілейна виставка «Микола Пирогов – вчений, лікар, патріот, громадянин».

Виставка облаштована в експозиції центрального корпусу (Будинок М.І.Пирогова) з нагоди відзначення 25 листопада 2010 року 200-річчя від дня народження М.І.Пирогова — геніального вченого, видатного хірурга, засновника воєнно-польової хірургії, Товариства Червоного Христа, педагога і громадського діяча.

На виставці представлені прижиттєві видання праць М.І.Пирогова, праці його вчителів, сучасників, учнів і послідовників. Вперше акцент зроблено на його працях з педагогіки, в яких розкриваються погляди М.І.Пирогова щодо виховання нової людини, реформування загальноосвітньої і вищої школи.

Представлена епістолярна спадщина Миколи Пирогова, перевидання його „Севастопольських листів” і „Щоденника старого лікаря”, здійснені з нагоди ювілею Російською військово-медичною академією (м.Санкт-Петербург) та інші матеріали.

Вперше експонуються унікальні матеріали з фонду Л.М.Мазірової, онучки М.І.Пирогова: оригінальні документи, фото М.І.Пирогова, плани земельних угідь тощо.

Завершується виставка матеріалами, які розкривають проведення у м. Вінниця Пироговських читань та заходів з нагоди ювілею в м. Санкт-Петербург.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути