chrome firefox opera safari iexplorer

Наступного року бензин може коштувати 15 гривень

22 листопада 2011 о 09:39

За найгіршими прогнозами, ціна на бензин в Україні зросте до 15 гривень за літр наступного року, запевняє директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

«Наступного року все залежатиме від рішень держави. Зокрема, йдеться про те, яким буде податок на паливо. На сьогодні 30% вартості бензину або дизпалива формують акцизні податки та ПДВ. Вже оголошена ініціатива Міністерства інфраструктури про підвищення податку на окремі марки дизельного палива в два-три рази. По бензину є ініціатива збільшити акцизний бір на 10 або 20 євро за тонну. Це може дати імпульс цінового зростання дизпалива в районі близько 60-70 копійок на літрі, бензину — 20 копійок», — сказав він.

За словами фахівця, найважливішим чинником, який може вплинути на ціну, буде рішення про введення імпортного мита. Якщо це рішення буде прийнято в грудні, тоді можна сміливо додавати близько 1,3 гривні до бензину і близько 80 копійок до дизельного палива. Така сума може з'явитися знову ж таки з легкої руки держави.

«Третій фактор, дуже неприємний, за яким ми сьогодні всі стежимо як споживачі — це валютний курс. Оскільки нафтопродукти — це повністю імпортований товар, то він закуповується за долари. Не будемо забігати наперед, будемо сподіватися, що все буде стабільно, але навіть без фактора девальвації, державі доведеться прийняти дуже серйозні рішення», — підкреслив Куюн.

Експерт прогнозує, що за найбільш песимістичного сценарію, коли буде і високий акциз, і введене мито, дизельне паливо впевнено подолає позначку 1 євро за літр, бензин впритул наблизиться до 15 гривень за літр, що буде непідйомним для багатьох українців.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути