chrome firefox opera safari iexplorer

У школах запровадили новий предмет «Ми господарі Євро-2012»

17 листопада 2010 о 10:21

Українські школярі отримуватимуть оцінки за футбольні знання. Новий навчальний курс «Ми господарі Євро-2012» запровадили цього року спеціально до чемпіонату з футболу для учнів 10 та 11 класів шкіл Київської, Львівської, Харківської та Донецької областей та міста Києва.

Та от підручників для курсу не виготовили і навіть не передбачили окремого вчителя.

Дар’я Безродна, журналіст: «Одна з перших шкіл, де впровадили курс до чемпіонату Євро 2012 знаходиться у кількох метрах від недобудованого олімпійського стадіону. Але про відставання від графіків та інші недоліки підготовки у Міністерстві освіти учням вирішили не розповідати».

Він ледве стримується, щоби не ходити класом. Учитель фізичного виховання столичної школи Сергій Чешейко перекваліфікувався в експерта з Євро-2012. Тепер окрім звичних уроків фізкультури раз на тиждень він розповідає учням про футбол.

Сергій Чешейко, заслужений учитель України: «Фінальний матч закінчився з рахунком 2:0. перший м’яч забив Гуліт. А другий Марк Ван Басет. Неймовірний був гол. Ой, неймовірний. З правого флангу з льоту».

Спеціальних підручників, як і вчителів, для курсу Міністерство освіти не передбачило. Діти шукають інформацію у довідниках, Інтернеті. Як правило, активніші на цих уроках хлопці.

Станіслав Шмідт, учень 11 класу: «Якась новинка в житті. Все дуже цікаво. Твоя країна проводить такий чемпіонат. Дуже цікаво спостерігати за цим і вивчати».

Бардач Олена, учениця 11 класу: «Курс дуже цікавий. Це розширює наш світогляд».

Денис Рожко, учень 11 класу: «Може буду десь підпрацьовувати біля стадіону і отримую білети».

Інформація для учнів відповідає радше знанням волонтерів, кажуть вчителі. В Міносвіти нічого страшного у цьому не бачать.

Сергій Дятленко, Начальник відділу природничо-математичної освіти МОН: «Коли приїдуть іноземні туристи і теперішні учні, а в майбутньому це молоді люди зможуть розказати іноземним туристам про своє місто. Особливості доїзду, проїзду».

Курс «Ми господарі Євро-2012» проводять за рахунок варіативної складової. Тобто, один предмет з необов’язкової програми замінять новим. Але лише на цей та наступний навчальні роки.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути