chrome firefox opera safari iexplorer

У двох вузів Києва відібрали ліцензії

25 листопада 2011 о 15:18
Державна акредитаційна комісія анулювала ліцензії Київського інституту соціальних і культурних зв'язків ім. Святої княгині Ольги та Українського фінансово-економічного інституту.

Про це в інтерв'ю виданню «Україна молода» сказав голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко.

«За результатами перевірок у минулому навчальному році двох вищих навчальних закладів на останньому вересневому засіданні Державної атестаційної комісії було ухвалено рішення анулювати їх ліцензії. Це Київський інститут соціальних і культурних зв'язків імені Святої княгині Ольги та Український фінансово-економічний інститут (теж розташований в столиці)», — сказав він.

Гончаренко зауважив, що у цих вузів «був низький рівень кадрового забезпечення, недостатня навчально–методична база, проблеми з лекційним навантаженням на викладачів, а також низький рівень успішності студентів, який виявили після написання міністерських контрольних робіт».

При цьому, вузи, чиї ліцензії анульовані, працювали більше 10 років.

«Як правило, новостворений навчальний заклад, навпаки, намагається, надавати, якісні освітні послуги, хоче добре себе зарекомендувати. Якщо виш отримав ліцензію, після завершення циклу навчання – першого випуску, він має пройти акредитацію, тобто перевірку якості освіти».

Студенти вузів, чиї ліцензії анульовані, будуть навчатись у інших вузах.

«Міністерством передбачено, що студентів таких ВНЗ забиратимуть інші університети. Місця для подальшого навчання їм нададуть протягом кількох місяців», — додав Гончаренко.

Крім того, на наступному засіданні держатестаційної комісії розглядатиметься питання про анулювання ліцензій ще щонайменше чотирьох навчальних закладів (у тому числі однієї філії національного ВНЗ).

Він також повідомив, що ДАК регулярно отримує скарги від батьків студентів про побори у вузах.

«Такі звернення відбуваються регулярно. Ви ж розумієте, соціальне розшарування в нас є... Ми перевіряємо ці факти. І якщо виявляємо їх, то разом iз міністерством реагуємо. Директору це загрожує покараннями – від догани до звільнення з роботи. А якщо факти зібралися серйозні, то проти нього навіть може бути порушена кримінальна справа. Але за ті три місяці, що я очолюю інспекцію, таких серйозних порушень виявлено не було»,  додав Гончаренко.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути