chrome firefox opera safari iexplorer

Найлегше вести бізнес у Києві, найважче — на Херсонщині

30 листопада 2011 о 17:12

Фонд «Ефективне управління» спільно з Всесвітнім економічним форумом провели дослідження конкурентоспроможності регіонів України. Перше місце у рейтингу зайняла столиця країни, останнє — Херсонська область.

Кожен регіон оцінювався за 12 критеріями, таким як інфраструктура, охорона здоров'я, вища освіта, ефективність ринку праці, рівень розвитку бізнесу, інновації та ін., пише Дело.

Як і в попередні роки, перше місце в регіональному індексі залишилось за містом Київ, друге — за Дніпропетровською областю. У п'ятірку лідерів увійшли також Харківська, Київська та Донецька області.

Досить високий рівень конкурентоспроможності продемонстрували Запорізька область, місто Севастополь, Одеська, Полтавська та Львівська області. Низькі позиції в рейтингу у Житомирської, Тернопільської, Чернігівської, Кіровоградської та Херсонської областей.

Найбільше перших місць у різних категоріях посіла столиця України. Київ лідирує за такими складовими, як інфраструктура, вища освіта та професійна підготовка, технологічна готовність, розмір ринку, але при цьому займає останнє місце серед регіонів за складовою інституції.

І навпаки, Тернопільська область, що займає 24-у позицію в національному рейтингу, має досить непогані показники по інституцій, охорони здоров'я і початкової освіти, рівнем розвитку фінансового ринку.

Дослідження також показало, що головними перепонами для ведення бізнесу є податкова політика, корупція та нестабільність державної політики. При цьому, значення двох перших факторів за рік тільки посилилося.

Менше проблем для бізнесу цього року стали створювати такі чинники, як доступ до фінансування, нестабільність місцевої та державної влади та інфляція.

Як повідомлялося, Україна у рейтингу сприятливості ділового середовища втратила за рік 3 позицій і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Варто відзначити, що Гондурас, з яким часто люблять порівнювати Україну, знаходиться на 128 позиції списку.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути