chrome firefox opera safari iexplorer

Виклик до суду електронною поштою визнали конституційним

15 грудня 2011 о 12:16

Конституційний суд України підтвердив відповідність Основному Закону виклику громадянина до суду шляхом надсилання тексту повістки електронною поштою або факсимільним повідомленням, передає кореспондент УНН.

Відповідне рішення за конституційним поданням 54 народних депутатів суд визнав таким, що відповідає положенням Кодексу адміністративного судочинства, Господарському процесуальному кодексу України та Цивільному процесуальному кодексу України.

КСУ наголосив, що порядок надсилання повісток електронною поштою або факсом є обов’язковим лише для суб’єктів владних повноважень, а стосовно інших осіб виключно за їх вибором. Тобто законодавець у цьому випадку не обмежив процесуальне право особи на отримання повідомлення про виклик до суду, а навпаки розширив зміст цього права, встановивши додаткові можливості особи отримувати таке повідомлення.

Нагадаємо, 30 серпня 2010 року 54 депутати Верховної Ради звернулися до КСУ із проханням оцінити конституційність низки положень закону «Про судоустрій і статус суддів». 7 липня парламент ухвалив нову редакцію цього закону, яка, зокрема, передбачає створення Вищого спеціалізованого суду з цивільних і кримінальних справ на базі судових палат із кримінальних і цивільних справ Верховного Суду.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути